Integracja


 

“BAJKA” Przedszkole Integracyjne Warszawa Białołęka

ul. Berensona 32, Warszawa – Białołęka
ul. Krzyżówki, Warszawa – Białołęka

mgr Monika Tkaczyk

Dyrektor przedszkola

501 076 360


Integracja

Integracja to priorytet w prawidłowym rozwoju Przedszkolaka. Pracujemy z grupą tak, aby wzmocnić wzajemne poznanie i akceptację, oraz zbudować więzi wśród dzieci.

Grupy integracyjne pozwalają od najmłodszych lat wyrabiać u dzieci w normie rozwojowej otwartość, wrażliwość w kontaktach z innymi. Dzieciom z orzeczeniami umożliwiają normalny rozwój w środowisku rówieśników, zwiększając tym samym ich szanse społeczne w przyszłości. Integracja to obustronny proces, który jest skierowany zarówno do dzieci z orzeczeniami, jak i do ich zdrowych rówieśników. Pozwala uczyć się wspólnego funkcjonowania i zabawy, dzielić zasobami emocjonalnymi i poznawczymi, a przede wszystkim uczyć szacunku do przejawianych trudności – swoich i koleżanek oraz kolegów.

Dbamy o to, aby zapewnione były potrzeby wszystkich dzieci. Oprócz nauczyciela wychowania przedszkolnego, dzieci objęte są stałą opieką psychologa, pedagoga specjalnego i logopedy. Ponadto codziennie prowadzone są ćwiczenia wspomagające integrację sensoryczną.

Uczymy wzajemnej pomocy, szacunku i akceptacji dla innych. Pomagamy zrozumieć i nazwać emocje w celu budowania komunikacji z otoczeniem.

Pozytywnymi metodami pracujemy nad budowaniem motywacji wewnętrznej dziecka, jego świadomymi wyborami i budowaniem poczucia własnej wartości.

Poprzez ruch, muzykę i taniec pozwalamy dzieciom na wszechstronny rozwój. Malujemy, wycinamy, kleimy, ugniatamy – staramy się w ten sposób urozmaicić dzieciom czas i chcemy, aby odkryły w sobie różne talenty. Sukces terapeutyczny możliwy jest dzięki wykorzystywaniu indywidualnych metod oraz specjalistycznych pomocy dydaktycznych, które umiejętnie dobieramy. Podążając za rozwojem technicznym, nasze sale wyposażone są w pomoce multimedialne i komputer.


Masz więcej pytań? Zadzwoń:

501-076-360